ІНФОРМАЦІЮ ПРО ВИТРАТИ МІСЬКОГО БЮДЖЕТУ ХМІЛЬНИКА ПУБЛІКУВАТИМУТЬ НА МІСЬКОМУ САЙТІ

Переглядів:1 122

Нещодавно міський голова Хмільника видав розпорядження, яким встановив, що інформація про витрати коштів міського бюджету публікуватиметься в простій та зрозумілій формі на офіційному сайті міста Хмільника.

Це стане черговим кроком для забезпечення публічності та прозорості бюджетного процесу в місті Хмільнику.

Впровадження такої ініціативи стало наслідком проведення засідання «круглого столу», який відбувся нещодавно в рамках проекту «Міський бюджет: бачу, розумію, контролюю». Під час заходу учасники висловили загальну тезу, що, попри наявність різноманітних ресурсів, таких, як Е-data, Prozorro, 007, YouControl та інших, багато хмільничан не володіють необхідними знаннями та навичками, щоб знайти необхідну інформацію. Тому було вирішено рекомендувати міському голові видати розпорядження, яким буде зобов’язано публікувати щотижневу зведену інформацію про витрати міського бюджету на Офіційному сайті міста Хмільника. Причому така інформація має бути опублікована в простій та зрозумілій формі.

Тепер таке розпорядження є і вже з 1 січня на міському сайті можна буде побачити зведену щотижневу інформацію про витрати міського бюджету.

Ініціативу впроваджено в рамках реалізації проекту «Міський бюджет – бачу, розумію, контролюю», який реалізується Хмільницькою районною громадською організацією «ПРАВО» в рамках програми «Публічні бюджети від А до Я: інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Точка зору, відображена у цій публікації чи матеріалі, є винятковою відповідальністю Хмільницької районної громадської організації «ПРАВО» і може не співпадати з точкою зору Фонду Східна Європа, ПАУСІ і/або Європейського Союзу.

Партнерами в реалізації проекту виступають Центр аналізу місцевої політики, міськрайонна газета «Життєві обрії» та виконавчий комітет Хмільницької міської ради.

Leave a Reply

113 Коментарі до "ІНФОРМАЦІЮ ПРО ВИТРАТИ МІСЬКОГО БЮДЖЕТУ ХМІЛЬНИКА ПУБЛІКУВАТИМУТЬ НА МІСЬКОМУ САЙТІ"

Денис Житник
Денис Житник

Круглий стіл про прозорий бюджет було проведено 1 грудня, а потім розпочався інформаційний ажіотаж навколо ціеі теми і лише 19 грудня спромоглися видати розпорядження, але в любому випадку це добре. Зауваження до п. 3 як на мене відповідальним за опублікування інформаціі треба визначити не тільки штатних піарщиків, а й фінансове управління, яке більш компетентне у цьому питанні і мае оперативно сприяти у цьому піарщикам.

Денис Житник
Денис Житник
Тай взагалі необхідно підсилити попередній фінансовий контроль, можливо розробити положення про нього, є ж система антикорупційного аналізу нормативних актів, чому б не бути положенню про попередній фінансовий контроль за бюджетом. В основу цього положеня мають бути закладенні так звані бюджетні пріорітети за принципами збалансованого, раціонального, справедливого і доцільного розподілу бюджетних коштів між різними статтями видатків. Головную роль слід приділити процелурно-процесуальним питанням формування і підготовки проекту бюджету із максимальним залученням громадськості та цільвих груп які будуть кінцевими споживачами бюджетних коштів. Можливо слід на цих сайтах де звітують про бюджет передбачити, так щоб люди бачили процес формування його проекту, як в узагальненій… Читати більше »
Денис Житник
Денис Житник

Панове вибачайте за помилки клавіатура на телефоні маленька, а пальці товсті, от і не попадаю, як вже казали заносить… А от молодим бажаю, щоб попадали куди треба з першого разу, короче при світлі треба…

Анонім

Це точно, бо є такі, що можуть лише попасти пальцем в один отвір і то іноді важко. Так і працюють, а в подальшому і живуть.

Денис Житник
Денис Житник

Головне отвори не переплутати, але це одразу зрозуміють

A

Ну да після того як пан Віталій підскаже, як нада і куди та щей тренінг проведе.

Анонім

Не переживайте якщо не туди попаде хтось, то є кому підказати та навчити.

Денис Житник
Денис Житник

Ну да нічого тут складного не мае цеж не бюджетний процес без тренінгів обійтися можна…

Анонім

Але все таки було б не погано попасти на тренінги, які проводить пан Віталій ( я про формування бюджету). Напевно йому можна було б задати питання та отримати коректні відповіді.

Денис Житник
Денис Житник

Чому не ходили він же запрошував?

Анонім

Та якось часу не має. Дньом заробляю. А в 19.00 год. тренінгів не має. І напевно щоб і були то я би в таку год. не пішов. Відпочивати тоже нада.

Денис Житник
Денис Житник

Як кажуть не судьба.

Анонім

Ну ладно давайте вже по темі. А інформацію на сайті Хмільника будуть розміщувати постійно чи це тимчасове явище щоб питань не було і ніхто носом не тикав. Міська рада напевно не зобовязана це робити оскільки є портали де це ну аж як нада робити. Чи можливо якимось нормативно-правовим актом передбачено.

Денис Житник
Денис Житник

Мають розміщувати постійно, тому що розпорядження безстрокове і буде діяти поки його не відмінять. Так що міськрада сама цей обовязок для себе встановила, точніше для тих посадовців, які мають цю інформацію оприлюднювати. Головне, якщо забудуть вчасно, то щоб все ж таки оприлюднювали хоча б із запізненням, от слідкуйте Аноніме тай нагадуйте…

Анонім
Прийняте розпоряжження міського голови це квіточки. Ось Вам настоящий шедевр (http://ekhmilnyk.gov.ua/government/documents/executive_committee/project?id=18352). Як виконком хоче видєлувати. Пунк 1 цього рішення, що стосується видалення дерев: комунхоз хочуть заставити видалити дерева на територіях багатоповерхівок (кинули ЖЕК). Пишуть, що дерева порушують світловий режим, то там спеціалісти аж занадто широкого профілю. Може вони десь зверталися. Рекомендую ЖКГ уважно вивчити порядок видалення зелених насаджень і що потрібно зробити коли світловий режим дійсно порушений (довідка санкстанції тощо). По друге управління освіти м/р є спеціалізованою організацією по видаленню дерев? Може освітяни мають з кимось укласти договір на видалення дерев. Ну і по третє хочуть зобовязати ФОП Руденка К.Л.… Читати більше »
Анонім

Не дописав. І коли буде укладено договір з комунальщиками, то усі гілки мають забрати вони, тому що відповідають за обрізку дерев. І цей абсурд Загіка має проконтролювати. Ну, що пане Віталію я вмію читати!? Не дайте рішення прийняти у такому вигляді. Ось тут ви маєте бути занадто враженими.

Анонім

Забув дописати. У Руденка земельна ділянка в оренді, не у власності. Сто пудов гілки має забрати якась комунальна установа, яка має провести обрізання дерев. І на рахунок бюджета то на ці роботи заплановані напевно кошти. Хоча можна і з ФОП Руденка здерти кошти чому б ні в рішені же нічого не сказано про оплату послуг.

Денис Житник
Денис Житник
І знову панове повертаемося до навколобюджетних питань. Всі памятають, що кінотеатр Дружба частково завалився. Його напевно орендували підприємці. Згідно ст. 10 Закону Про оренду державного і комунального майна істотною умовою договору оренди такого майна є страхування орендарем орендованого ним майна. Згідно ст. 24 цього ж закону орендоване майно страхується орендарем на користь того учасника договору оренди, який бере на себе ризик випадкової загибелі чи пошкодження об’єкта оренди. Тобто істотна умова договору мае бути обовязково включена до договору. Навіть якщо відсутня хоча б одна істотна умова такий договір може визнано недійсним або неукладеним. Та це тільки верхівка айсбергу, а от якщо… Читати більше »
Анонім

Ну да кінотеатр потрібно ремонтувати. І криша мала б відремонтована буде вже до цього часу. Слава богу, що нікого не завалило, а то комусь пришлося йти у вязницю, а так заканало. Це як правильно назвати прай…б чи прой…б не знаю. Вибачаюсь за лексику іншого слова підібрати не можу. А на рахунок законів, то тут без них ясно, що балансоутримувач має утримувати власне комунальне майно в належному стані.

Зіна

Ну тут в точку. Саме в завалі кінотеатру винен ХАПУГА ПРОКОПОВИЧ! Він ще той злодюга, проте сука скритний.

Анонім

Якщо Прокопович не звертався до міської ради з відповідним листом щодо ремонту будівлі, тоді він винен у всіх випадках. А якщо звертався і получив кукіш то крайні мають бути ЖКГ та дупутатський корпус. Не думайте я Прокоповича не вигороджую. Просто у ЖЕКа на ремонт дружби не має грошей., а виділити їх мала б сесія міської ради і то негайно це зробити.

Денис Житник
Денис Житник
Якщо кінотеатр завалився з чиеісь вини то тут перш за все питання у тому що збитки на ремонт кінотеатру мають стягнутися з ціеі виноі особи, чи за рахунок страхового відшкодування (треба конкретно договір той бачити, як він прописаний і чи взагалі був). А от у нас як завжди щось запороли чи розікрали то звикли відшкодовувати за рахунок бюджету, при такому підході грошей не хвате, бюджети же не резинові, машинки що гроші друкуе у міськраді теж не мае, а якби була то гарантую що вкрали б. Тай виного ніхто не намагався встановлювати, напевно комісія яка акт складала, складалася із працівників віділу… Читати більше »
Денис Житник
Денис Житник

А якби кінотеатр не завалений був то могли б продати значно дорожче, а так немае гарантіі що його хтось купе за 6 мільонів куди ще докладати треба, напевно замовляти пкд на капремонт, чи реконструкцію, от і рахуемо прямі збитки і упущену вигоду для бюджету…

Анонім

Якби він не був аварійний то його вже давно хтось би викупив. А так стоїть руїна серед міста курорту Державного значення, як чиновники люблять писати. Окраса же, може його ще подати до обєктів історичної чи архітектурної спадщини, тоді і робити нічого не нада. А якщо захочуть потім щось зробити, то їм буде дуже важко бо тут є закони. Доречі ось Вам чиновники і ще одна відмазка. Користуйтеся наздоровьє.

Анонім

Віталію, в цьому матеріалі описано як буде розміщено на сайті міста Хмільника інформацію про використання коштів міського бюджету – ладно це хорошо. Розглянув форму: є дата, платник, одержувач, сума, призначення платежу- це добре. А де головний розпорядник бюджетних коштів, якісь коди по якому проведено платіж (КВЕДи тощо). Дебіторська та кредиторська заборгованість станом на дату розміщення на сайті. Чи це все знов втарабанят в один пункт (призначення платежу).

Анонім

Ще на рахунок платника хочу написати. Якщо кошти йдуть через ЖКГ комунальщикам то ясно, а якщо кошти йдуть від виконкому комунальщикам, а далі. То може потрібно замінити пункт або якось скомпонувати в купу платник і дописати головний розпорядник. Можуть не зрозуміти. І це може відбутися по всіх інших управліннях (жкг це приклад). Ще приклад платник (жкг) бо через нього йдуть кошти, одержувач (комунхоз). А далі комунхоз де дів кошти тобто якій організації перечислив . З другої сторони платник комунхоз а отримувач якась організація яка виконує ті чи інші роботи, а хто комунхозу дав кошти не зазначено?!

Волонтер
А я бачу одні і ті самі люди на форумі спілкуються і критикують одні одного. А я як нова людина на форумі скажу, скажіть нащо ще придумувати щось нове для цих бухгалтерів і для всіх тих хто буде це все опобліковувати вже є такі програми : прозоро, Є-Дата, ітд… вам що немає чим занятися то я вам підскажу в хмільнику і без цих опублікувань багато роботи, ви мені скажіть хто заходить на сайт міської ради і читає новини і тим більше про бюджет міста хто а ніхто, тільки ті хто працює в органах місцевого самоврядування і міська рада бо вони… Читати більше »
Анонім

Ось Вам пряма корупція за посиланням http://news.vn.ua/2017/12/28/38314
Да можливо там можна брати якісь дарунки, але все таки. Ось тут треба говорити та щей навчати пане Віталій.

Анонім

Ладно. На тему цього порядку все таки потрібно спілкуватися після ознайомлення.

Повідомити мене про:
avatar
Сортувати:   Старіші | Свіжіші | Найбільша кількість голосів
wpDiscuz