ЯКА КОРИСТЬ БУДЕ ХМІЛЬНИКУ ВІД ГРОМАДСЬКИХ ІНСПЕКТОРІВ З БЛАГОУСТРОЮ?

Переглядів:1 976

Нещодавно виконавчий комітет міської ради затвердив Положення про громадський контроль в сфері благоустрою території міста Хмільника, яке було розроблено громадською організацією «ПРАВО».

Таким чином зараз в Хмільнику створені всі умови для того, щоб хмільничани могли контролювати благоустрій міста. Більше того – виконавчий комітет оголосив конкурс з відбору осіб, які після проходження навчання, стануть громадськими інспекторами.

Тому варто зараз розповісти про те, яка користь нашому місту буде від діяльності громадських інспекторів.

Законом України «Про благоустрій населених пунктів» визначено, що контроль в сфері благоустрою є державний, самоврядний і громадський. Логіка така: якщо не справляється держава – має спрацювати місцеве самоврядування. Але в нас ситуація склалася таким чином, що не спрацьовує ні державний, ні самоврядний контроль. Думаю, що майже кожен хмільничанин може розповісти про негативні приклади, коли відсутність контролю з боку держави та місцевого самоврядування призводить до того, що місто просто задихається від диму, коли спалюють рослинні рештки на городах, або потопає в бур’янах, які ніхто не скошує. Прикладів є дуже багато. І одним з варіантів вирішення цих проблем є саме запровадження громадського контролю в сфері благоустрою.

Згаданий вище Закон визначає, що громадські інспектори мають право проводити перевірки стану дотримання Правил благоустрою та складати протоколи про адміністративні порушення. Ці протоколи потім передаються до адміністративної комісії для притягнення винних до відповідальності.

Тобто громадськість отримує дуже серйозний та дієвий механізм впливу на порушників Правил благоустрою, який дозволить навести лад в місті.

Як вже згадувалося, виконавчий комітет оголосив конкурс для осіб, які хочуть бути громадськими інспекторами. Прийом документів триватиме до 11 вересня. То ж, якщо вам набридло дихати задимленим повітрям, якщо набридло сміття, якщо не до вподоби бур’яни в зріст людини, якщо болить душа через пошкоджені зелені насадження чи дитячі майданчики, а ні поліція, ні міська влада не реагують – долучайтеся до цікавої та корисної ініціативи!

Всі, хто зголоситься стати громадським інспектором з благоустрою спочатку пройдуть навчання, а потім, після проходження співбесіди, отримають відповідне посвідчення і зможуть приступити до виконання своїх обов’язків.

Якщо є бажаючі стати громадським інспектором – прошу натиснути ТУТ, щоб ознайомитися з переліком документів та інформацією, куди ці документи потрібно подати.

Віталій Дорох

Голова Ради

громадської організації «ПРАВО»

Leave a Reply

10 Коментарі до "ЯКА КОРИСТЬ БУДЕ ХМІЛЬНИКУ ВІД ГРОМАДСЬКИХ ІНСПЕКТОРІВ З БЛАГОУСТРОЮ?"

Денис Житник
Денис Житник

Десь на сайті міськради зустрічав що міськрада хоче ввести ще дві посади інспекторів з благоустрою, так що гайда панове, будете щей посадовцями міськради і зарплату отримувати, це краще ніж бути таким інспектором на громадських засадах безкоштовно сваритися із людьми щоб забрали щебенку в себе біля забору. Щось організація Право не скоординувала дій з міськрадою, чи навпаки…

Дід Відун

у Законі не передбачено проведення перевірок громадським інспектором одноособово

Денис Житник
Денис Житник
Сваритися взагалі не потрібно, але людям це може не сподобатися особливо коли взнають що іх оштрафували, от тоді можуть бути конфлікти і сварки з ініціативи людей, незадоволеність діями громадських інпекторів та влади, посилення до них недовіри і сприйняття іх як ворогів. Як тоді влада буде йти на вибори. Як тоді громадські активісти будуть стимулювати людей ставати активнішими і щось міняти. Та ще й влада зверху може натякнути щоб згорнули цю ініціативу щоб народ не дратувати, а той й так передреволюційна ситуація через невдалу імітацію реформ, тотальну корупцію та беззаконня. Боротьба за благоустрій справа хороша, але невдячна і так як палиця… Читати більше »
Віталій

Прикол в тому, що і ЖЕК, і комунхоз є найбільшими порушниками Правил благоустрою)))

Денис Житник
Денис Житник

От ЖЄК і комонхоз це й з……ці…пі…пі… пі… і влада разом з ними, трактори закуповлювали за 3 мільони непотрібну модель за завищеною ціною, а благоустрій так і не покращився. От спочатку нехай громадські інспектори і беруться за найбільших порушників. Якщо навіть протокол піде на адмінкомісію чи захоче штрафувати вона ЖЄК з комонхозом та іх керівників, якщо не захоче то Ваші діі пане Віталію?

Віталій

А які можуть бути мої дії?))) Я не громадський інспектор і не член адміністративної комісії))). А якщо серйозно, то час покаже)))

Денис Житник
Денис Житник

В любому випадку чекаемо від Вас інформаційного висвітлення на форумі діяльності громадських інспекторів, особливо перших кроків по жеку і комонхозу…

Повідомити мене про:
avatar
Сортувати:   Старіші | Свіжіші | Найбільша кількість голосів
wpDiscuz